ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ
Зеленими святками називають це свято віруючі. Воно символізує єднання всіх християн з Богом, втіленим у трьох іпостасях: Бога-отця, Бога-сина, Бога-Святого Духа.
Свято Святої Трійці відзначають в п'ятдесятий день після Великодня, звідси і його друга назва - П'ятидесятниця. До нього завчасно готуються, наводячи порядок і чистоту в дворах і житлових приміщеннях. Напередодні свята підлоги в будинках вистилають гілками дерев, травою і квітами. В Кузьмині традиційно прикрашають ворота та двір берізками, а у вікна кладуть зелені гілки берези або липи. Особливо шануються м'ята, чебрець і меліса. Все пахне, залучаючи святість в людські душі і житло господарів. А цілющі сили природи дозволяють залишатися здоровими і міцними протягом року.
Богослужіння в церквах цього дня проходять у повній гармонії з рослинним світом, який живить людину. Поминання покійних - важлива складова свята. Також у цей день освячуються зелень і вода. Зелений одяг в свято Святої Трійці можна побачити не тільки на священнослужителях, а й на багатьох віруючих, у руках кожного з яких знаходиться зелена гілочка - символ життя.
День святої Трійці (П'ятидесятниці) вважається днем народження церкви. У цей день апостол Петро виголосив свою першу проповідь, в результаті якої безліч невіруючих звернулися до Христа і стали ревними християнами.
|